Aktualności

Przedstawiamy ważne wydarzenia związane z działalnością naszej Kancelarii oraz inne fakty istotne dla osób ubiegających sie o odszkodowania.


Lex

Zadośćuczynienia dla bliskich osób ciężko poszkodowanych w wypadkach


Mamy dobrą wiadomość dla tysięcy osób, które latami opiekują się bliskimi po wypadkach, znajdującymi się w ciężkim stanie, bez szans na poprawę - będą one miały ułatwioną drogę do uzyskania dla siebie zadośćuczynienia! Bliscy ofiar wypadków, zawinionych przez osoby trzecie mieli dotychczas, na podstawie Art.446 par.4 Kodeksu Cywilnego, możliwość uzyskania zadośćuczynienia za doznana krzywdę tylko w sytuacji, gdy ich bliski zginął w wyniku tego wypadku.


Jednak zaszła zmiana. Sąd Najwyższy Uchwałą z dnia 27.03.2018 roku uznał, że zadośćuczynienie za krzywdę przysługuje także osobom najbliższym poszkodowanego, który na skutek czynu niedozwolonego doznał ciężkiego i trwałego uszczerbku na zdrowiu.


zadoscuczyniania-dla-bliskich.pdf
Przejście logo

Warsztaty terapeutyczne dla bliskich ofiar wypadków komunikacyjnych i innych tragicznych zdarzeń losowych oraz obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków w Zabawie k/Tarnowa


Śmierć bliskiej osoby jest zawsze bolesnym doświadczeniem, pełnym żalu, cierpienia, krzywdy, łez, buntu i rozpaczy. Bez względu na to, kogo się straciło - czy matkę, ojca, dziecko, siostrę, brata, męża czy żonę, niezależnie od okoliczności zgonu - strata mocno uderza w samo serce.


Szczególnie gdy bliski odszedł nagle, w wyniku jakiegoś tragicznego zdarzenia. W ramach wsparcia dla osób poszkodowanych, razem ze Stowarzyszeniem Pomocy Ofiarom Wypadków i Katastrof Komunikacyjnych oraz Przemocy "PRZEJŚCIE" zapraszamy Państwa na warsztaty terapeutyczne i rekolekcje z modlitwą o uzdrowienie, które odbędą się Zabawie w dniach (termindo wyboru):

  • 19-21.11.2018 r.
  • 23-25.11.2018 r.

Zapraszamy Państwa również na obchody Światowego Dni Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, które odbędą się w Zabawie w dniach 17 – 18 listopada 2018 roku.