Zgłoś nam swój przypadek skonsultujemy bezpłatnie


lub zadzwoń (+48) 791 00 33 33

Nasza kancelaria pracuje PN-PT 9:00-17:00

Do 600 odszkodowania za opóźniony bądź odwołany lot

Pomagamy uzyskać odszkodowanie osobom, którym przydarzył się opóźniony lot lub inne utrudnienia związane z podróżą samolotem.

hero

Rozporządzenie UE nr 261/2004 z 11 lutego 2004 r. nakłada na linie lotnicze obowiązek wypłaty pasażerowi odszkodowania w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu oraz odmowy przyjęcia na pokład samolotu.

Rozporządzenie ptrcyzuje w jakich przypadkach odpowiedzialność jest wykluczona (złe warunki atmosferyczne, zdarzenia nadzwyczajne - strajk pracowników czy zdarzenia związane z atakiem terrorystycznym), a wjakich ta odpowiedzialność spada na przewoźnika (przyczyny organizacyjne i techniczne).

Typowe przypadki zdarzeń oraz podstawowe informacje

Lot opóźniony ponad 3h

Opóźnienie lotu względem planowanego czasu odlotu powoduje nabycue prawa do pomocy, zwrotu kosztów i do lotu powrotnego; dotarcie do miejsca docelowego z ponad 3 godzinnym opóźnieniem – prawo do: odszkodowania nawet do 600 EUR.

Lot odwołany

Odwołanie lotu powoduje nabycie prawą do odszkodowania nawet do 600 EUR, zwrotu kosztów, zmiany planu podróży lub zmiany rezerwacji oraz uzyskania pomocy.

Odmowa wstępu na pokład

Odmowa wejścia na pokład powoduje nabycie prawa do odszkodowania nawet do 600 EUR, zwrotu kosztów, zmiany planu podróży lub zmiany rezerwacji oraz uzyskania pomocy.

Zagubienie bagażu

W przypadkach związanych z utratą, uszkodzeniem lub opóźnieniem dotarcia bagażu pasażer lotu nabywa prawo do odszkodowania nawet do 1220 EUR,

Wyloty z, do krajów UE

Obsługa prawna przypadków lotów w obrębie UE obsługiwanych przez linie lotnicze z UE lub krajów spoza UE; lotów z krajów spoza UE do UE obsługiwanych przez linie lotnicze z UE; lotów z UE do krajów spoza UE obsługiwanych przez linie lotnicze z UE lub z krajów spoza UE.

Obniżenie standardu podróży

W sytuacji umieszczenia pasażera w klasie niższej niż wskazana na bilecie przysługuje prawo do uzyskania częściowego zwrotu kosztów biletu.

Szkoda osobowa, obrażenia lub śmierć

W przypadku szkody osobowej (śmierć lub obrażenia ciała) przysługuje prawo do odszkodowania i zadośćuczynienia.

Jak długo potrwają czynności

Średni czas trwania postępowania to około 6 miesięcy. Tempo postępowania wynika głównie z terminów ustalanych przez sądy. W przypadkach możliwych do rozstrzygnięcia w postępowaniu przedsądowym czas trwania czynności może zająć zaledwie kilka tygodni.

Koszty postępowania

Pracujemy w oparciu o wynagrodzenie prowizyjne. Zlecający nam prowadzenie postępowania może tylko otrzymać rekompensatę finansową za anulowany, opóźniony lot lub inne zdarzenia związane z podróżą. W przypadku odmowy wypłaty odszkodowania nie pobieramy żadnych opłat.

feature1

Nasz zespół prawników

Usługi dla naszej kancelarii świadczy zespół 15 adwokatów i radców prawnych specjalizujących się w dochodzeniu odszkodowań i wszelkich roszczeń związanych z wypadkami komunikacyjnymi.

Pomogliśmy już wielu Klientom. Dzięki naszej pomocy, każde zasadne roszczenie nie zostaje odrzucone, a należne świadczenia trafiają do osób poszkodowanych.

Skontaktuj się

Nasze doświadczenie

Działamy w branży odszkodowawczej już od ponad 15 lat (od 2002 r.). Prowadzimy postępowania dla naszych Klientów wobec towarzystw ubezpieczeniowych oraz innych podmiotów zobowiązanych do naprawienia szkody. Obszary naszej działalności to:

 • wypadki komunikacyjne
 • wypadki śmiertelne
 • szkody osobowe
 • wypadki na chodnikach
Rozstrzygamy spory zarówno na etapie przedsądowym, jak również w wieloetapowych postępowaniach sądowych.

feature2

feature3

Etapy postępowania

Każde roszczenie jest bezpłatnie analizowane przez nasz Zespół. W przypadku kiedy roszczenie jest zasadne prowadzone jest postępowanie mające na celu uzyskanie zadośćuczynienia.

 • analiza zasadnośći roszczenia
 • kompletowaniu niezbędnych dokumnetów
 • złożenie roszczenia
 • weryfikacja stanowiska podmiotu odp.
 • procedura odwoławcza

Skontaktuj się

Poznaj nas, skontaktuj się z nami, uzyskaj należne odszkodowanie

Działamy w branży odszkodowawczej już ponad 15 lat. Od 2002 r. zbudowaliśmy zespół adwokawów i radców prawnych, który potrafi uzyskać możliwie najwyższe, należne świadczenie. Zapewniamy obsługę prawną zarówno na etapie przedsądowym jak i w postępowaniu przed sądem. Prowadzimy postępowania w całej Polsce, jak również sprawy wypadków w krajach UE.

Zgłoś incydent Pobierz broszurę

O kancelarii Meditor

Nasza Kancelaria prowadzi działalność w zakresie reprezentowania osób fizycznych oraz firm w dochodzeniu odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych oraz innych podmiotów zobowiązanych do naprawienia szkody.

Obszary działania

Kontakt

 • MEDITOR Kancelaria Odszkodowawcza

  ul. Wiosenna 1
  53-017 Wrocław
 • Pn-Pt 09:00 - 17:00
 • (+48) 791 00 33 33
 • meditor@meditor.net.pl
Do góry